top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תMama in Style

תלמדו מטעויות של אחרים

עודכן: 1 באפר׳ 2020

מאז שהייתה בת חודש ועד שהיא נכנסה לגן, אמה ישנה לילות שלמים. כן , כן, לילות שלמים, ובעלי דאג להשמיע ולהתפאר כמו טווס על העובדה הז וכנראה שהוא (לפחות ככה אני מאמינה) עשה לנו "עין הרע".


מאז שהכנסנו את אמה לגן, כשהייתה בת חצי שנה, היא התחילה להתעורר לפחות חמש פעמים בלילה, כשהיא מבקשת לאכול, או ככה אנחנו הבנו אותה. מצב זה נמשך קרוב לחצי שנה. חצי שנה שבה בעלי ואני מנסים להבין לבד מה גורם לה להתעורר בלילה, הרי לא הגיוני שהילדה כל כך רעבה שהיא מתעוררת אינספור פעמים בלילה.


אז נכון שהיו מקרים יוצאי דופן בהם היא הייתה חולה, ואז הדבר הובן. אבל בשאר הזמן לא הייתה כל סיבה להתעורריות המרובות האלה. חוסר שעות השינה של אמה השפיעו גם עלי ועל בעלי. שנינו אנשים שמאוד אוהבים לישון, או נכון לומר שאהבו לישון. לצערנו גם אם הוא ילד ישן לילה שלם, הוא נוהג להתעורר מוקדם ומבחינתו אין הבדל בין יום ראשון לשישי-שבת, ולכן גם בסופי השבוע הם מתעוררים לקולות ציוצי הציפורים, במקרה הטוב. אצלנו זה הגיע לפעמים למצב שאמה מתעוררת לפני מופע השקיעה מהמרפסת שפונה מזרחה.

חוסר שעות השינה, שלנו ההורים, התחיל גם להשפיע על מצבי הרוח שלנו. כי הרי אין מה לעשות, כשלא ישנים טוב, אז אנחנו במצב רוח הרבה פחות טוב, ונוטים להיות פחות נחמדים, ולהתרגז יותר בקלות. מה גם שחוסר שעות שינה יוצר מצב שברגע שהילד נרדם, הדבר היחיד שרוצים לעשות, או לפחות הדבר היחיד שאני רציתי לעשות, היה ללכת גם לישון כדי לישון כמה שיותר לפני שאצטרך להתעורר בשביל להרגיע את הקטנה. מה שלא בהכרח מתאים גם לבן בזוג.


אצלנו בעלי לא נוהג להיכנס לישון לפני חצות ובמקרה של תקופות עומס בעבודה, יכול להיכנס בשתיים או שלוש לפנות בוקר. כמובן שיש לזה יתרון - הוא זה שטיפל באמה וניסה להרגיע אותה כשהייתה מתעוררת, ואני הייתי מקבלת את המשמרות שלאחר מכן.


אבל לפני שבועיים החלטנו לשים לזה קץ. הילדה חגגה שנה, והבנתי שאין שום סיבה שבגללה ילדה בת שנה תתעורר במהלך הלילה מספר פעמים כדי לאכול. החלטנו לפנות לעזרה. בהתחלה הרגשתי שזה אומר שאיפשהו נכשלתי, שעשיתי משהו לא כמו שצריך, אבל המחשבות האלה התנדפו מהר מאוד, כי הבנתי שההתמודדות עד כה לא עזרה ולו במעט ושאנחנו זקוקים לאיש מקצוע שינחה אותנו ויסביר לנו איפה עלינו לתקן ומה עלינו לעשות כדי שגם אמה וגם אנחנו נוכל לישון טוב בלילה.

במקרה באותו שבוע עניתי לאחת מקבוצות הפייסבוק שאני חברה, שאני מוכנה להשתתף במחקר של יועצת שינה. וכך יצא לי להכיר את מילה טלמן, שהצילה אותנו. לא רק שאימתה את העובדה שמרומי גיל שנה, אין שום סיבה שאמה תתעורר אינספור פעמים בלילה, בטח לא כדי לאכול, אבל גם הנחתה אותנו והסבירה לנו מה לעשות כדי לפתור את זה.


כמובן שהעובדה שהתחלנו את התהליך כשאנחנו בהסגר כמעט מוחלט, סייעה לא מעט, כי השגרה הינה חלק עיקרי מהתהליך, אבל גם הנקודה אליה הגענו, שבה היינו מוכנים לפתור את הבעיה, לא משנה כמה קשה הדרך, סייעה בכך.


אז בנות, אם אתן גם נתקלות בבעיות שינה עם העוללים שלכן, אל תעשו את הטעות שאנחנו עשינו. אל תנסו לדחות או תנסו לפתור את זה בעצמכן. כמו שאנחנו הולכים לרופא שיניים אם יש לנו כאבי שינים, כך גם כאן.


אם הייתי מחליטה לפנות לעזרה קודם לכן, הייתי מצליחה לחזור לישון בצורה נורמלית קודם לכן, ואולי הייתי פחות רגזנית ועצבנית, והייתי מצליחה לבלות עם בעלי יותר, אבל מטעויות לומדים ולא חייבים לעשות את הטעות, אפשר ללמוד גם מהטעויות של אחרים.


ליצירת קשר עם מילה טלמן: 058-5995222

174 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentarios


bottom of page