top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תMama in Style

תינוקות רעבים, היעלה על הדעת?

כשיצאתי לחופשת לידה, ידעתי שארצה לעשות משהו עבור עצמי, משהו שלא יהיה כרוך בהחלפת טיטולים או האכלות, אבל משהו שיהיה מספק ומשמעותי. התחלתי לחפש באינטרנט עמותות שניתן להתנדב בהן ונתקלתי בעמותת "הבנק החברתי למזון תינוקות". עמותה שמספקת מזון למשפחות מעוטות יכולת שאינן יכולות לרכוש תחליפי חלב.


גיליתי שישנן אמהות שאינן מסוגלות להאכיל את התינוקות שלהן כי אין להן אפשרות לרכוש תמ"ל לתינוקות שלהן, ולא כי הן עצלניות או שהן לא עובדות אלא שפשוט ידם אינן משגת, מסיבות כאלה ואחרות. פשוט הזדעזעתי, איך יכול להיות שבמאה ה-21, במדינה הנחשבת למדינה מודרנית ונאורה, יכול להיות שישנם תינוקות שרק נולדו, ושהאמהות שלהם לא יכולות לתת להם אוכל, לא מבחירה אלא כי הן נקלעו למצב כלכלי קשה.אז יש שישאלו, "למה הן הביאו תינוק לעולם אם הן לא יכולות לספק לו את הצרכים הבסיסים שלו, כמו אוכל?", ו"אין דבר כזה שהיא לא יכולה, היא בטח לא עושה מספיק מאמץ". אז קודם כל אי אפשר לשפוט אף אחת, זה הרי יכול לקרות לכל אחד בכל רגע. "פעם אתה למעלה ופעם למטה". דבר נוסף, מבחינתי לא הגיוני שהמדינה עושה "תספורות" לטייקונים שחייבים מיליונים אך איננה מסוגלת לשלם קצבאות נורמליות לילדים, דבר שבהחלט היה מסייע לאותן משפחות להאכיל את ילדיהם.


בצרפת למשל קצבת ילדים עומדת על 680--170 ₪, באירלנד על כ- 664 ש"ח, ובפינלנד על כ- 360 ₪, הכל פר ילד פר חודש. אז כן למרות שישראל מנסה בכל כוחה להידמות לאירופה, היא רחוקה משם שנות אור, ונראה שאנחנו יותר קרובים למדינות העולם השלישי מאשר לעולם המודרני.


כל מוצרי התינוקות בארץ יקרים בטירוף, שלא לדבר על התמ"לים והחיתולים. ולא רק שהמוצרים יקרים, אלא שהמדינה שלנו פשוט חושבת שנורא הגיוני לשלם קצבת ילדים בגובה של 150 ₪ לחודש כשיוקר המחיה חוגג על הכל וביניהם גם על מוצרי התינוקות.


אני שואלת את עצמי, מה בדיוק הם מצפים שנעשה עם ה- 150 ₪? (אגב, למי שבוחר להגדיל את קופת החיסכון שנפתחת לילד על ידי המדינה יקבל רק 100 ₪). הרי קופסת סימילק המספיקה לשבוע, עולה רק היא 70-90 ₪, חבילה של חיתולים עולה 50-80 ₪ לשבוע. אז הנה העלות של המוצרים הבסיסיים לתינוקות היא במינימום כ- 150 ₪ בשבוע, שווי הקצבה שמקבלים מהביטוח הלאומי לחודש!
לכן, החלטתי שגם אני רוצה להיות חלק מהעמותה ששמה לעצמה למטרה להאכיל כמה שיותר תינוקות רעבים, כי לאף תינוק לא מגיע ללכת לישון כשהוא בוכה מרעב, או שאמא תיאלץ לערבב חלב עם קמח על מנת שיחוש שובע או שתוסיף יותר מים מתמ"ל כי אין לה מספיק.


התחלתי בעמותה כשגרירה, כשהתפקיד הוא בעצם לאסוף תמ"ל מהתורמים/ות השונים הקרובים לאזור מגוריך והעברתו למחסן העמותה. לאט לאט הרחבתי את הפעילות שלי בעמותה, ואין לי ספק שמדובר באחת העמותות, שעל אף שאינה זוכה לסיקור תקשורתי רחב, ולא שומעים עליה הרבה, היא עושה עבודה חשובה שלא ניתן לתאר במילים.


אז בנות, אם יש ברשותכן תמ"ל סגורים או שסתם בא לכן לתרום כדי שתינוק לא ילך לישון רעב, אתן מוזמנות לשלוח לי הודעה ואדאג ששגרירה הקרובה לאזור מגוריכן תחזור אליכן. בנוסף, העמותה מחפשת שגרירות חדשות. קיימות כיום עשרות שגרירות הפזורות ברחבי הארץ אך עדיין לא מספיק, שכן ישנן עוד ערים שאין שם שגרירות. אז אם בא לכן להתנדב ולהפוך לשגרירות שלחו לי הודעה ואדאג שמישהי תחזור אליכן.


אתר העמותה: https://www.2help.org.il/
18 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page