top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תMama in Style

לנסוע לחו"ל עם תינוקת: חלק ב'


לאחר שנחתנו בשעות הערב המאוחרות והגענו למלון המפנק, הלכנו לישון כדי לאזור כוחות לקראת הימים הבאים, שלא ידענו איך הקטנה שלנו תגיב בהם. הרי מדובר בארץ זרה, עם אקלים שונה, וכשהגענו לשם היה גשום - מה שהיא מעולם לא חוותה כי היא נולדה באמצע מרץ.


גשם של טיפות קטנות ומעצבנות, אבל כזה שעדיין מאפשר לך לטייל כי בסה"כ לא קר אלא נעים, ורק צריך להתגבר על העצבים שמתלווים לטפטופים. מה שגם שהיינו ערוכים מבחינת הלבוש והציוד הנלווה והגשם לא עצר אותנו. זה עדיין היה טיול עם תינוקת בת חמישה חודשים, ששונה בהרבה מטיול זוגי או טיול של רווקים.

טיילנו ברחובות פריז, כדי שגם הנסיכה הקטנה תחווה קצת מהסטייל של העיר (למרות שאין שום סיכוי שהיא תזכור עדיף להרגיל אותה לנוף הזה מגיל צעיר, וכמה שיותר צעיר), גם כדי להימנע מנסיעה במטרו שמבחינתי איננו מקום מומלץ לתינוקת בת חמישה חודשים שעדיין לא קיבלה את כל החיסונים שלה, וגם כדי להמשיך באימון שהרי יש לי עוד שלושה קילוגרמים להוריד ולא התחשק לי לרדת לחדר כושר במלון (ראו עוד בהקשר זה את הפוסט קילוגרמים של לחץ), העדפתי לאכול קרואסונים ובגטים ולהוריד אותם בהליכה.

את היום הראשון סיימנו כשיש מאחורינו 13 ק"מ בהליכה רגלית, שאותם להפתעתנו שרדה בקלילות הנסיכה הקטנה. אתם בטח שואלים את עצמן "למה להפתעתם?", אז למי מכן שעדיין לא ילדה או לחלופין שהעולל הקטן שלה עוד אל הגיע לחמישה חודשים, דעו שזה גיל שהם אוהבים להיות חופשיים, לשחק על מזרון הפעילות או על המיטה של אבא ואמא זה מבחינתם הכיף הכי גדול. ובטיול מרבית הזמן היא הייתה בעגלה, כמובן שכל פעם שעצרנו היא יצאה מהאמבטיה (עדיין לא העברתי אותה לטיולון כי ידעתי שיהיה לה הרבה יותר נוח מבחינת הירדמות במהלך הטיול מאשר בטיולון שאליו היא צריכה להתרגל).

מה גם שהופתענו עוד יותר מכך שהנסיכה הקטנה שלנו הייתה לאטרקציה הכי גדולה בפריז. ביומיום היא אוהבת לטייל בחוץ כשהיא שוכבת על הבטן בתוך האמבטיה כדי שהיא תוכל לראות הכל (כן כן יש לנו תינוקת סקרנית ביותר שלא רוצה לפספס שום דבר) ומסתבר שתושבי פריז לא רגילים לכך, כך שכשיצא לנו לטייל ברחובות פריז, אנשים פשוט עצרו אותנו כדי לשאול על אמה, ואם לא עצרו אז פשוט חייכו אלינו (או יותר נכון אליה) כי היא חייכה לכל העוברים ושבים (ומי שלא חייך בחזרה זכה לכינוי "חסר לב" מבעלי היקר).


את הימים הבאים בילינו בעיקר עם משפחה וחברים והמשכנו עם הטיולים הרגליים כי מזג האויר התבהר והשמש יצאה, מה שהפך את הטיול לעוד יותר כיף.


הטיול שנמשך חמישה ימים והיה לטיול המשפחתי הראשון שלנו הוגדר כהצלחה. הנסיכה התנהגה למופת, נתנה להורים של ליהנות ולבלות יחד (כשהיא איתנו בכל רגע נתון אבל בגלל שהיא כל כך נוחה חמסה, חמסה, חמסה, אפשר לנו לבלות כמו זוג אוהבים - ולהזכירכן הזוגיות והשמירה עליה לאחר לידה היא דבר חשוב ביותר- ראו על זוגיות ולידה ומה שביניהן).


המלצה שלי היא למרות החששות מהגיל הקטן של העוללים הקטנים שלנו, תסעו, תתאוורו, תהנו, הגילאים האלה הם גילאים נוחים. הנסיעה גם גורמת לכם לחוות מימד אחר של משפחתיות, לבלות את הטיול המשפחתי הראשון ולהבין איך הכל עובד ואיפה אפשר להשתפר לקראת הטיול הבא, ואם הכל הולך חלק ונהניתם (ואין סיבה שלא תהנו אני מבטיחה לכם שזאת לא רק אני) אתם תכלו לתכנו את הטיול הבא שלכם. אנחנו מתכננים את שלנו ברגעים אלה ממש.
155 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page