top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תMama in Style

לילה עם הקטנה במיון והבוקר שאחרי

לפני שבועיים היה לנו קרייסס קטן. במהלך הלילה הנסיכה הקטנה שלי הורידה חום (כן, כן שמעתן נכון הורידה חום) ל- 35 מעלות (מה שמוגדר בד"ר גוגל היפותרמיה בינונית), וכמובן שזה קרה כשבעלי היה בנסיעת עסקים.


בהתחלה, לא הבנתי את מה שראיתי על מד החום (היה כבר חצות וחצי וכמה שעות קודם הייתה עם חום של 39 מעלות), ולכן מדדתי לה שוב ושוב חום (סה"כ שלוש פעמים), שבכל פעם הראה על הצג 35 מעלות, וכשהבנתי שאני לא מדמיינת – התקשרתי לבעלי (בדרך כלל הוא המרגיע) שאמר לי לנסות למדוד לה חום עם מד חום אחר. אבל כשמד החום הראה גם כאן 35, הבנתי שאני לא מדמיינת ושהילדה בהיפתורמיה. כמובן שמדדתי לה חום עוד פעמיים נוספות וכששניהם הראו לי 35 מעלות, אמר לי תזמיני אמבולנס.

לאור העובדה שראיתי במו עיני לאחרונה שאמבולנסים לא תמיד מגיעים הכי מהר שאפשר, אמרתי לו שפשוט אסע למיון (אנחנו גרים 5 דקות נסיעה מאיכילוב), ושם יבדקו אותה. וכך היה, נסענו למיון, שם חיכינו 3 שעות כדי שהרופא יגיד לא להתרגש מזה (כשמדדו לה שם את החום כבר עלה ל- 37.3, אחרי ששמתי עליה חמש שמיכות), ואמרו שמוקדם מידי להבין מה היא חטפה ולכן עדיף שתבקר את הרופאה שלה למחרת מאשר להישאר במיון עם כל יתר התינוקות והילדים החולים.


כשהגעתי לפקידת הקבלה לצורך השחרור היא דאגה לעדכן אותי כי עלי להמציא טופס 17 בתוך 14 ימים שאם לא כן אחויב בתשלום על סך 998 ₪.


יומיים לאחר מכן, כשהנסיכה שלי כבר הרגישה יותר טוב, שלחתי בקשה לקופת החולים שבה אנחנו חברים (מכבי) לקבלת טופס 17. לאחר 10 ימים ממועד שליחת הבקשה שלי כשראיתי שאין התקדמות עם תשובתם, התקשרתי אליהם על מנת לברר איפה הדברים עומדים.


לדבריהם הטיפול בבקשה שכזו הינו 10-14 ימי עסקים (מה שאיננו תואם את המועדים בהם אנחנו מחוייבים להמציא את טופס 17 לבית החולים), ועל אף שחלף המועד, עדיין לא התקבלה תשובה. כמובן שאמרה שתבדוק ותעדכן.


אבל דיבורים לחוד ומעשים לחוד. כמובן שלא קיבלתי שום עדכון. לתומי חשבתי שזה רק עניין של זמן, ולאור העובדה שהייתי חייבת שרופא יבדוק את הבת שלי בת ה- 9 חודשים, ומכיוון שהשעה הייתה כבר אחרי חצות, ואין רופאים או מוקדים רפואיים, לא חשבתי פעמיים ופניתי לבית החולים - כמו שכל אחד היה עושה.

אבל מסתבר שלא כך הייתי צריכה לנהוג.


למחרת קיבלתי במייל עדכון ממכבי לפיו לא עניתי על שני הקריטריונים הנדרשים ולכן עלי לשאת בהשתתפות עצמית על כך שפניתי למיון בסך של מאתיים ומשהו שקלים. וזהו נוסח ההודעה:

"משרד הבריאות הגדיר רשימת קריטריונים המזכים בפטור מלא או בהשתתפות עצמית חלקית (תשלום אגרה בלבד) בביקור במיון, ומכבי אף הרחיבה והוסיפה קריטריונים מטעמה.
סיבת פנייתך למיון עונה על אחד מן הקריטריונים ולכן עליך לשאת בהשתתפות עצמית חלקית (אגרה בלבד) בסך כמפורט בלינק, בכפוף לתעריפי משרד הבריאות העדכניים ליום הביקור במיון." האם אתן הכרתן את הרשימה הזאת? האם ידעתן שיש רשימה של מקרים שבהם חבר הקופה יזכה לפטור מלא, רשימה של מקרים בהם חבר הקופה יזכה לפטור חלקי ורשימה שלישית של מקרים בהם חבר הקופה לא יזכה כלל לפטור מתשלום?


כמובן שאין לי חרטה על כך שלקחתי את הבת שלי למיון, גם אם הייתי צריכה לשאת בעלות של 5,000 שקלים, כי הבריאות שלה חשובה יותר מכל הכסף שיש בעולם, אך האם קופות החולים מפרסמות את הרשימות הנ"ל לציבור, מעדכנות אותן שכך הם פני הדברים? הרי אנחנו לא אמורים לנחש את הדברים האלה, ולא נראה לי שיש הורים שלפני שפונים למיון נכנסים לאתר האינטרנט של קופת החולים בה הם חברים על מנת לוודא שהם עונים על כל הקריטריונים הנדרשים כדי לקבל פטור מתשלום עבור הפניה למיון.


אז למקרה הצורך, מצ"ב קישור לרשימת המקרים המקנים פטור מלא, חלקי או חבות בתשלום, כך שתהיו מוכנים לכל תרחיש (עם איחולים חמים שלעולם לא תצטרכו לפנות למיון), בהתאם לקופת החולים בה אתם חברים:


125 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentários


bottom of page