top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תMama in Style

ילדים זה עסק יקר. מאוד

אחד הדברים שגיליתי כשנכנסתי להיריון הוא כמה כל מה שקשור לילדים הוא יקר, והאמת שאין באמת סיבה אמיתית לכך. לכן מיד אמרתי לבעלי, הוא שאנחנו חייבים לחסוך במיוחד בשביל הדברים שנצטרך לקנות לקראת הלידה. וכך היה, אמנם אני זרקתי לאוויר סכום אסטרונומי שעד הלידה נצטרך לחסוך, אבל בדיעבד לא היינו כל כך רחוקים מהסכום הזה.מה שמיד מעלה את המחשבה לפיה אנחנו חיים בעולם בו, שמי שאין לו כסף, לא יכול להביא ילדים. ולא כך הדברים צריכים להיות.


מרבית המוצרים שאנו רוכשים עבור התינוק משמשים אותנו לכל היותר למשך שלושה חודשים. כי מה לעשות שהתינוק גדל מידי יום, וחודש בחודשו או כל רבעון לפחות הוא צריך משהו חדש: עריסה, מיטה, עגלה שהיא אמבטיה, טיולון, אמבטיה לתינוק, ואמבטיה לאחר שהתינוק נעמד, סטריליזטור, מחמם בקבוקים, מכשיר מאדה (כשמתחילים את הטעימות) ועוד ועוד. ותאמינו לי שהרשימה לא נגמרת, היא רק מתארכת ומתארכת.
כמו כל דבר בחיים, יש טרנדים ואופנות, ומידי חודש יוצא מוצר חדש שאסור לפספס, כי הרי כל אמא רוצה לתת לילד שלה את הדברים הכי טובים, הכי שיקים, שהם הכי in- ויש לך מחיר, והוא יקר! כדי להמתיק את הגלולה המרה, נהגתי לספר לעצמי "זה שווה את המחיר, כי זה ישמש גם את הילדים הבאים", "זה מאיכות מעולה, זה יחזיק מעמד", אבל בואו נעצור שניה, על מי אני עובדת? על עצמי? עד שאלד את הילד השני יצאו מלא דברים חדשים שלא היו קיימים כשילדתי את אמה, וגם אם לא יצאו דברים חדשים, אני בטח אתבאס שאמה לבשה תמיד בגדים חדשים, ואין סיבה שהילד השני יקבל את "השאריות" - כי הוא הרי לא בחר להיוולד שני, ואם היה יודע את זה, סביר להניח שהיה נלחם להיוולד ראשון (תנסו לדמיין לעצמכן מרוץ זירעונים שמתחרים אחד בשני כדי לעבר את הביצית, והכל כדי להיות ה"בכור").


גם בלי הרצון ו/או הצורך לקנות את הדברים הכי חדשים, הכי יפים והכי אופנתיים שיש לתינוקות, הדברים הבסיסיים ביותר הקשורים לתינוקות אינם זולים (קחו לדוגמה תחליפי חלב, טיטולים, מוצצים - שהם must). בארץ ישנן חברות המחזיקות את השוק הזה וקובעות מחירים שלא כולם יכולים להרשות לעצמם., כי אין באמת תחרות. מוצרי התינוקות מוחזקים על ידי מספר חברות גדולות. ואני מצטערת, אבל להביא ילד לעולם, זאת לא גחמה. ולא רק אנשים שיש להם כסף צריכים להביא ילדים לעולם. זה לא העולם שאני רוצה לחיות בו. ולכן יש לחפש אחר פתרון - כזה שיאפשר לכולם להביא ילדים לעולם בלי לחשוב פעמיים על כסף.


לכן כשנתקלתי במיזם של ענת, הבעלים של Moms&co ממש התלהבתי. כי סוף סוף מישהי הבינה שלקנות את כל הדברים לתינוק העתיד להיוולד זה בזבוז כסף. למה בזבוז? כי כפי שכבר אמרתי קודם, בדרך כלל עושים שימוש במוצר במשך שלושה חודשים, ואז נתקעים עם זה עד לילד הבא, כשאין בכלל ודאות שהילד הבא יאהב/ ישתמש באותו מוצר. אחת הדוגמאות הטובות ביותר היא טרמפולינה/נדנדה חשמלית.


הטרמפולינות של היום אינן הטרמפולינות שלפני חמש שנים ואף לא של לפני שלוש שנים. כיום אפשר להפעיל את הטרמפולינה דרך הנייד ואף להשמיע מוזיקה ממנו (ולא המוזיקה המובנית של המוצר אלא המוזיקה שאתן רוצות להשמיע לנסיך/ה).

המיזם של ענת הוא השכרת מוצרי תינוקות הכי חדשים והכי איכותיים שיש. בהתחלה קהל היעד שלה היה תיירים. הרי כידוע לא כל עגלה יכולה להעלות איתנו למטוס, ויש אנשים שמעדיפים לטוס עם העגלה לצידם (ומניסיון - הם בהחלט צודקים!) ואין להם רצון או צורך לרכוש עגלה נוספת, רק בשביל טיול בן מספר ימים בחו"ל.


לאט לאט ענת הבינה כי המיזם שלה עונה לא רק על צרכי הורים הטסים לחו"ל אלא גם על צרכיהם של הורים שאינם חפצים לרכוש את כל המוצרים, מתוך הבנה כי אין תמיד ביכולתם של ההורים לרכוש את המוצרים (בעיקר לא בעת בה אנו מצויים כיום וחוסר הוודאות הכלכלית האופפת אותנו) ולכאלה שאין רצון לרכוש מוצרים שיתקעו אצלם. בל נשכח שמוצרי תינוקות תופסים הרבה מקום. ממילא הסלון של מרביתנו הפך למגרש משחקים ואין לנו איפה לאחסן את כל הדברים שלהם, אז תחשבו שלא הייתם צריכים לעשות את זה. אלא פשוט להתקשר ולבקש להשכיר מוצר ככזה או אחר למשך תקופה מסוימת (אותה ניתן להאריך בשיחת טלפון פשוטה), ומחזירים כשכבר לא צריך אותו.


אני אישית עפתי על המיזם, ואני מציעה לכן לבדוק את האתר של Moms&co - ככה גם תוכלו לחסוך, גם לשמור מקום בבית, וגם לשמור על הסביבה (כי לא תצטרכו לזרוק).


קוד קופון לקוראות הבלוג: Momsinstyle15

205 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page